Rekordowa VI Podkowiańska Dycha – dużo słońca i uśmiechów i wiele naj….

Biegaczki i Biegacze,

Dziękujemy, że byliście z nami 27 maja na Podkowiańskiej Dysze. To była już szósta edycja Podkowiańskiej Dychy – imprezy organizowanej przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe – stowarzyszenie działające całkowicie w oparciu o wolontariat swoich członków. W tym roku padło kilka rekordów i to nie tylko biegowych. W imprezie wzięło udział ponad 840 zawodników, z największą od 4 lat frekwencją na najdłuższym dystansie. Wśród dorosłych biegaczy, którzy zameldowali się na mecie aż 235 z nich przyjechało do Podkowy Leśnej ze stolicy. To zdecydowanie najwięcej w historii imprezy i o ponad 1/4 więcej niż w zeszłym roku. W miasteczku wystawiło się 22 firm i instytucji – co jest kolejnym rekordem. Wręczyliśmy zawodnikom 68 pucharów – więcej niż kiedykolwiek.

Po raz pierwszy na Dysze zbieraliśmy fundusze na cele charytatywny. W tym roku było to dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla 12-letniej Wiktorii – podopiecznej Fundacji Wcześniak. Dzięki hojności biegaczy zebraliśmy 1880zł. W parku miejskim miała swoją premierę wystawa fotografii Dominiki Pulkowskiej „5 Lat Dychy w Obiektywie”. Będzie ją można jeszcze zobaczyć w czasie Otwartych Ogrodów w dniach 15-16 czerwca nieopodal Pałacyku – siedziby Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Tradycyjnie dopisała nam pogoda i byliśmy na to przygotowani. Zawodników schładzały dwie kurtyny wodne na ulicy Sienkiewicza oraz punkt wodny na trasie biegu.

Organizatorzy pragną podziękować wolontariuszom, w szczególności uczniom szkół z Podkowy, Milanówka i Brwinowa oraz nauczycielom, którzy pełnili społecznie funkcję koordynatorów wolontariatu. Bez nich impreza by się nie odbyła. Podziękowania należą się również Podkowiańskim firmom za ufundowanie nagród i Podkowiańskim instytucjom za wsparcie imprezy. Dziękujemy Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich za pomoc organizacyjną, Arturowi Niedzińskiemu i Kindze Omiotek z urządu miasta Podkowa Leśna za nieocenioną współpracę, Bibliotece Miejskiej za umilanie czasu dzieciom w Miasteczku Biegowym i zorganizowanie spotkania ze specjalnym gościem Podkowiańskiej Dychy – pisarką Joanną Bator, stowarzyszeniu Sportowa Podkowa za organizację aktywności sportowych oraz Klubowi Jeździeckiemu Podkowa Leśna, za ufundowanie wspólnie z firmą SkiTeam głównej nagrody Dychy.  Ja osobiście dziękuję mojemu zespołowi organizującemu Dychę i członkom Stowarzyszenia: Gosia, Dietmar, Rafał, Krzysztof, Maciek, Andrzej, Monika, Waldek, Kasia, Artur, Aleksandra, Ania – bez Was Dychy by nie było.

Następna Dycha za rok – 26 maja 2019. Zapraszamy już dziś.

Jacek Bełdowski – szef Podkowiańskiej Dychy.