Biegniemy dla..

Pobiegnij z nami w 80 dni dookoła świata
i pomóż 12-letniej Wiktorii stanąć na nogi!

Co może być piękniejszego od ruchu na świeżym powietrzu, pomagania osobom w potrzebie i podróżowania po świecie? Można wszystkie te przyjemności połączyć w jedną dobrą akcję i zaprosić innych do podłączania się do źródełka endorfin!

Zapraszamy Was do udziału w rywalizacji Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego na Endomondo „W 80 dni dookoła świata”: https://www.endomondo.com/challenges/35359020

Zasady są proste:

  1. My wspólnie “wybiegujemy” 40.000 km w 80 dni i robimy to nie tylko dla własnego zdrowia i satysfakcji z dotarcia do kolejnego miejsca na globie, ale przede wszystkim po to, by pomóc 12-letniej Wiktorii, podopiecznej Fundacji Wcześniak. Nie trzeba wcale być biegaczem, ponieważ przeliczany na kilometry może być każdy rodzaj treningu.
  2. Fundacja Wcześniak dofinansuje Wiktorii turnus rehabilitacyjny, gdy dotrzemy do mety 80-dniowego maratonu dobra. Każdy z nas może dodatkowo pomóc w zbieraniu potrzebnej Wiktorii kwoty dopłacając dobrowolnie do pakietu startowego na VI Podkowiańską Dychę 10 zł.
  3. Nagrodzimy 3 najaktywniejszych uczestników rywalizacji! O tym, jakie to będą nagrody, powiadomimy już wkrótce – warto dołączyć się już teraz, gonić liderów wyścigu i śledzić nasz profil, na którym pojawiać będą się kolejne szczegóły akcji 🙂
Wiktoria urodziła się jako wcześniak, zdiagnozowano niedosłuch obustronny, wzmożone napięcie mięśni i wadę serca. Dziecko wymaga opieki wielu specjalistów m.in. kardiologa, okulisty, ortopedy, surdologopedy, neurologa, audiologa. Potrzebuje codziennej rehabilitacji wielopłaszczyznowej, fizykoterapii którą opłacają rodzice z własnych środków. Zdaniem lekarzy dziecko ma szansę na normalny rozwoju pod warunkiem systematycznej pracy z nią i intensywnej rehabilitacji, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. Wiktoria obecnie ma 12 lat, raczkuje, próbuje chodzić przy trójnogu z pomocą osoby drugiej, zaczyna mówić pojedyncze słowa chce bawić i chodzić jak jej rówieśnicy.