Biegniemy dla..

Na VIII Dysze zbieramy środki dla Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Przy zapisach będziecie mogli wesprzeć Fundację kwotą 10zł. 

Fundusze pozyskane podczas VIII Podkowiańskiej Dychy, Fundacja przeznaczy na powstanie w 2020 roku nowej „Kliniki Mentalnej” w wybranym centrum leczenia dzieci chorych na raka w Polsce.

Pomoc psychologiczna dla dzieci i dla rodzin jest jedną z najważniejszych rzeczy w trakcie leczenia raka. Zespół Kliniki Mentalnej wspiera dzieci i ich rodziny każdego dnia. Zobaczcie na filmie, jak to wygląda:

A ten klip pokazuje jak działa Fundacja na codzień:
O co ludzie fundacji mówią o swojej pracy:
Misją Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” jest sprawienie, aby każde dziecko, które zachoruje na raka, miało szansę na wyzdrowienie. Już od 28 lat wspieramy małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Otaczamy opieką dzieci, ich rodziny i cały personel medyczny, tak aby zapewnić możliwie najlepsze warunki do wyleczenia dzieci, które zmagają się z najgroźniejszym rywalem – rakiem. Finansujemy im kosztowne leki ratujące życie, nierefundowane terapie i zabiegi rehabilitacyjne, kupujemy nowoczesny sprzęt medyczny, wspieramy rozwój lekarzy, pielęgniarek i rezydentów oraz finansujemy badania naukowe.

To z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital onkologiczny dla dzieci i największy ośrodek przeszczepowy w Polsce – to tutaj przeprowadzany jest co drugi przeszczep szpiku u dzieci w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów.

Dzięki bliskiej współpracy z wyjątkowymi specjalistami, którzy pracują w „Przylądku Nadziei” i szerokiemu wsparciu Fundacji, w „Przylądku Nadziei” realizowanych jest wiele nowatorskich działań terapeutycznych – od nowoczesnych terapii leczniczych, dostępnych jedynie w wybranych miejscach w Europie i na świecie, po inicjatywy wsparcia psychologicznego. Klinika Mentalna to jedyny w Polsce program stałej opieki psychologicznej dla małych pacjentów i ich rodzin, w ramach którego zapewniamy im, jak i lekarzom i personelowi medycznemu kompleksową opiekę psychologiczną. Pomoc od momentu postawienia diagnozy po wyzdrowienie i wsparcie po wyjściu ze szpitala. Unikalny, pilotażowy projekt OnkoMOCNI gwarantuje z kolei pacjentom wyleczonym niezbędne wsparcie i konsultacje nawet wiele lat po zakończeniu leczenia.

Fundacja szczyci się, że przez wszystkie te lata jeszcze nigdy nie zdarzyło się nam odmówić pomocy dziecku w potrzebie. To wszystko możliwe jest dzięki wsparciu naszych Przyjaciół, Patronów i Sponsorów.

W 2020 roku pragniemy rozwijać model wsparcia psychologicznego bazując na doświadczeniach z działania Kliniki Mentalnej w Przylądku Nadziei. Chcemy, aby więcej dzieci i rodzin, którzy trafiają do szpitala onkologicznego otrzymało pełne wsparcie psychologiczne, które jest tak ważne podczas całego procesu leczenia.