Miasteczko Biegowe

Przyjeżdżajcie z rodzinami
Tradycją Podkowiańskiej Dychy jest jej rodzinny charakter. W programie imprezy są biegi dzieci na 400 i 800m rozgrywane w Parku Miejskim. Tam też na 5 godzin powstanie Miasteczko Biegowe, w którym będą zorganizowane wszystkie atrakcje. Mamy niezmiennie TRZY tematy przewodnie: SPORT, ZDROWIE, DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE.

SPORT – Rozbudowaliśmy ofertę w porównaniu do lat ubiegłych. Oprócz biegania w czasie Dychy będzie można spróbować sił w 7 dyscyplinach. Dla dzieci przewidzieliśmy jazdę konną (Szarża), pokazy karate (Stowarzyszenie Smok), rowery. Dla dorosłych i dzieci – łucznictwo, rolki terenowe oraz teqball. Będziemy jak zawsze gościć bratnią organizację Sportowa Podkowa, która pokaże dzieciakom podstawy tenisa. Nasz sponsor firma Decathlon udostępni buty chętnym aby w nich przebiec jeden z biegów Dychy.

ZDROWIE – Dorośli będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów od zdrowego żywienia, fizjoterapeutów z SCR Vita i SKN Rehabilitacji Klinicznej, masażystów i trenerów biegowych a także z masażu po biegu. “Expo Zdrowie” to stanowiska na których można się dowiedzieć jak na nas wpływa: właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, powietrze, odpoczynek. Dychę swoim patronatem obejmie Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę i będą promować wśród biegaczy  profilaktykę – jak nie ulegać kontuzjom.

DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE: Po raz pierwszy będziemy współpracować z Fundacją DKMS, która będzie miała w Miasteczku punkt informacyjny promując dawstwo szpiku. Naszym stałym partnerem jest schronisko dla zwierząt w Milanówku – na imprezie będzie można adoptować psa lub kota. Jednym z celów imprezy jest przełamywanie barier uprzedzeń społecznych – w Biegu Bez Barier na 5km będą uczestniczyć osoby niepełnosprawne intelektualne będące pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy z Podkowy Leśnej.
Będzie można zostawić dziecko na czas biegu pod opieką pracownic Biblioteki Podkowiańskiej, które po mistrzowsku opowiedzą najmłodszym historie o smokach i rycerzach 🙂
W czasie Dychy będzie miała swoją premierę wystawa “5lat Dychy w obiektywie”

Wreszcie jak zawsze będą lokalni restauratorzy z dobrą kuchnią (restauracja Suliko), producent zdrowych herbatek Ziolove oraz Sklep Kawa. Biegaczy po biegu nakarmi CaterMark. 

Tak było w poprzednich latach:

Arrow
Arrow
ArrowArrow