Miasteczko Biegowe

Przyjeżdżajcie z rodzinami
Tradycją Podkowiańskiej Dychy jest jej rodzinny charakter. W programie imprezy są biegi dzieci na 400 i 800m rozgrywane w Parku Miejskim. Tam też powstanie Miasteczko Biegowe, w którym będą zorganizowane atrakcje dla biegaczy, kibiców i mieszkańców miasta. Mamy niezmiennie TRZY tematy przewodnie: SPORT, ZDROWIE, DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE.

SPORT. Oprócz biegania w czasie Dychy uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w kilku innych dyscyplinach: jeździe konnej, tenisie, łucznictwie oraz rolkach terenowych. Studenci Wydziału Turystyki i Rekreacji Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego zapraszają do Miasteczka Biegowego na rodzinne gry i zabawy. Będzie okazja zagrać m.in. w bulle, krokieta.

ZDROWIE. Jak zawsze dostępne będą bezpłatne porady fizjoterapeutów i masażystów. Partnerem Medycznym jest Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita. Bardzo się cieszymy, że Dychę swoim patronatem objęła Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę oraz będą przygotowywać zdrowe soki owocowe. W namiocie FizjoPower do dyspozycji biegaczy są fizjoterapeuci przed biegiem i po. 

DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE: W tym roku zbieramy środki dla SONI, która wspiera niepełnosprawnych sportowców.

„Książkopiada”. To hasło, pod którym kryje się wiele atrakcji przygotowanych z okazji VII edycji Podkowiańskiej Dychy przez Bibliotekę podkowiańską w godzinach 10.30 – 13.00w ramach plenerowego Klubu pod Mądrym Smokiem. Już teraz zdradzić możemy, że czekają na Państwa dzieci liczne gry i zabawy literackie, zajęcia i warsztaty plastyczno-techniczne: „Każdy może zostać superbohaterem” – Podczas zajęć dzieci będą wykonywać prace plastyczne nawiązujące do bohaterów z bajek; “WF dla języka” – W tej zabawie będziemy wspólnie z dziećmi łamać sobie języki na wierszach klasyków; Dziecięca olimpiada” – Czytanie opowiadań połączone z ćwiczeniami ruchowymi i wiele innych.

W namiocie Schroniska dla zwierząt w Milanówku będzie można się dowiedzieć jak adoptować zwierzaka a w namiocie firmy CCR możba będzie oddać elekrozłom i zostać Eko-bohaterem.

Partnerami w Miasteczku są

Arrow
Arrow
Slider