Miasteczko Biegowe

Przyjeżdżajcie z rodzinami
Tradycją Podkowiańskiej Dychy jest jej rodzinny charakter. W programie imprezy VIII Dychy są biegi dzieci na 400 i 800m rozgrywane w Parku Miejskim. Tam też powstanie Miasteczko Biegowe, w którym będą zorganizowane atrakcje dla biegaczy, kibiców i mieszkańców miasta. Mamy niezmiennie TRZY tematy przewodnie: SPORT, ZDROWIE, DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE.

W 2020 dodajemy na stałe ważny element – EKOLOGIĘ.

SPORT. Oprócz biegania w czasie Dychy uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w innych dyscyplinach. Szczegóły potwierdzimy w marcu.

ZDROWIE. Jak zawsze dostępne będą bezpłatne porady fizjoterapeutów i masażystów. Partnerem Medycznym jest Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita. Bardzo się cieszymy, że Dychę swoim patronatem objęła Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę oraz będą przygotowywać zdrowe soki owocowe. 

DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE: W tym roku zbieramy środki dla Fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową.

EKOLOGIA. VIII Dycha będzie Dychą Odpowiedzialną Ekologicznie. W miasteczku mieszkańcy i biegacze będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach. Szczegóły będziemy systematycznie podawać od stycznia 2020.